Po prostu… polecam wszystkim web developerom PhpStorm.

Świetne środowisko, bardzo duże możliwości, integracja z kontrolą wersji,

czyli popularny SVN, ale i Git.

1. Szybkość uruchamiania – tutaj wygrywa PHPStorm. Dla testów uruchomiłem oba IDE z tym samym projektem. PHPStorm był minimalnie szybszy.

2. Podpowiadanie kodu – przed zakupem czytałem opinie że PHPStorm jest zdecydowanie lepszy w tym względzie. W mojej ocenie jest lepszy ale nie jest to diametralna różnica.

3. Debugowanie: to był powód dla którego zakupiłem PHPStorm – łatwość debugowania o lata świetlne wyprzedza Netbeans – przynajmniej jak dla mnie. Do skonfigurowania debugera w PHPStorm potrzebujemy kilku minut + odpowiednia wtyczka w przeglądarce – znajdziemy zarówno wersję dla Firefox jak i Google Chrome. Opcji konfiguracji jest naprawdę wiele, a jeśli chcemy po prostu odpalić debuger to nie musimy się w nie zagłębiać.

4. Wygląd – wbrew pozorom to również jest istotny element dla programisty. W przypadku PHPStrom w kilka sekund mogę dostosować sobie wygląd do moich zachcianek. W przypadku Netbeans- nie wiem, nawet jeśli te opcje są, to nie tak łatwo dostępne jak w PHPStorm.

5. GIT/SVN – oba edytory wspierają te systemy. Dla mnie osobiście bardziej intuicyjny jest PHPStorm, ale nie jest to duża przewaga dla Netbeans – decydują detale.

6. Klawisze skrótow – tutaj PHPStorm jest rewelacyjny – możemy ustawić czy chcemy zaimportować klawisze skrótów np. z Netbeansa(dostępna wersja 6.5) czy Visual Studio. Dzięki temu przejście z jednego IDE na drugie jest bezinwazyjne.

7. Ostatni punkt to cena. Nie ma co się oszukiwać, ma ona znaczenie. W moim przypadku zakupiłem PHPStorm za 100% ceny. Czasami jednak producent daje zniżki – trzeba polować. W tej kategorii oczywiście wygrywa Netbeans – jest darmowy.

Żródło opisu: http://www.grzeznik.pl/programowanie/edytory/phpstorm/phpstormrewelecyjne-ide-dla-programistw/

Strona produktu: https://www.jetbrains.com/phpstorm/

Online help : https://www.jetbrains.com/help/phpstorm/2016.2/meet-phpstorm.html

Ja na tym pracuję od kilku tygodni, naprawdę polecam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *